ÎM CIA TRANSELIT SA angajează contabil

Principalele cerințele față de candidați:

  • Studii superioare în domeniul finanțe/contabilitate;
  • Experiența de lucru în funcția de contabil sau contabil șef adjunct – nu mai puțin de 3 ani, de dorit în domeniul asigurărilor;
  • Experiența ducerii evidenței contabile, evidența impozitelor;
  • Cunoașterea standartelor evidenței contabile și impozitării;
  • Cunoașterea programului 1C, versiunea 7.7 și 8;
  • Cunoașterea PC: Word, Excel – nivel avansat.

Responsabilități principale:

  • Asigurarea securității și completării documentelor contabile în conformitate cu standartele naționale;
  • Evidența operațiunilor bancare și casierie;
  • Evidența formularelor de strictă evidentă, materialelor, combustibilului;
  • Evidența creanțelor și datoriilor;
  • Pregătirea documentelor primare pentru rapoarte fiscale, statistice și la CNPF;
  • Participarea la inventariere.

Calități personale:

  • Grad înalt de responsabilitate și confidențialitate;
  • Gîndire analitică, atenție la detalii;
  • Onestitate;
  • Punctualitate;
  • Aptitudine de rezolvare a unor sarcini multiple simultan.

Condiții:

  • Program de lucru: Luni – Vineri, 09.00 – 18.00;
  • Beneficiați de întreg pachet social;
  • Posibilitate creșterii în carieră;
  • Salariu motivat.

Dacă doriţi să faceţi parte din echipa noastră, vă invităm să aplicaţi CV-ul Dvs la adresa de e-mail: chisinau@transelit.md